...::: SSP Samochody Specjalnego Przeznaczenia :::...

 

SSP "Samochody Specjalnego Przeznaczenia"

    Tutaj znajdziecie opisy tak zwanych "wołów roboczych" należących do klasy SSP (Samochodów Specjalnego Przeznaczenia) z serii wywrotek. Średnie wymiary tych maszyn to: szerokość 7,5m, długość 12,5m, wysokość 4,8m, średnica koła 2,15m a nawet 4m. Jedno koło o średnicy 4m wazy ok. 3950 kg a ciśnienie w oponie to 0,7MPa. Należy pamiętać, że w maszynie należy zmieniać ogumienie co roku z wymogów bezpieczeństwa. Niektóre z tych maszyn osiągają moc ponad 2000KM !!! (NAWET >2500KM) spalając przy tym na 1h jazdy tyle co średnio samochód na miesiąc (od 80 do 460 lit./h)!!!. Ich waga z załadunkiem waha się od 40 do 700 TON!!! Istnieją także modele o wadze z towarem 2700 TON mają przy tym 1800KM i 6-12 kół. Nie dość że parametry są na MAX to wyposażenia niektórych egzemplarzy jest imponujące, np: firma CATERPILLAR oferuje nam dodatkowo klimatyzację, podgrzewane siedzenie z automatycznym dopasowywaniem jego parametrów tłumiących do masy kierowcy, radio stereo, dodatkowe wyciszenie kabiny do 35dB przy wysokich obrotach silnika .

    Jeśli chcecie zaopatrzyć się w taką maszynę to o ekonomi niema co mówić, bo przy tym apetycie na paliwo stalibyście cały dzień z karnisterkiem  na stacji, a sama maszyna  takiej firmy jak CATERPILLAR kosztuje jedyne 2,5 mil $. Wymiana opony na kole o średnicy 4m to zaledwie 125,000 $ a koła są minimum dwa więc jest co płacić.

Mocną stroną firmy Caterpillar są tzw. mining trucks — pojazdy górnicze, służące wyłącznie do transportu kopalin.

Caterpillar 777D jest mniejszą wersją modelu 793C. Został zaprojektowany do transportu większych ładunków.... 

 

Prawa autorskie: Artykuły i teksty zawarte w 20 TON [SSP] nie mogą być w całości lub częściowo kopiowane, fotokopiowane, reprodukowane czy też tłumaczone bez zgody autora. Zabrania się kopiowania w całości lub częściowo kodu html i grafiki. Autor nie ponosi odpowiedzialności za błędne działanie kodu html zawartego w 20 TON [SSP]. Nie udzielamy też informacji na temat kodu html i grafiki.

| "SSP" | autor - Fabian Lechowicz | webmaster - Rafał Lechowicz |

Standard strony: 1024x768, HTML 4.0,