NOWOŚCI SCANI

Objętość: tekst - 11,5kB; obraz - 180kB

Scania poszerzyła ofertę sa, samochodów ciężarowych, wprowadzając pojazdy nowej serii G oraz rozszerzając serię P o kabinę Highline. Większy wybór oznacza możliwość bardziej precyzyjnego dostosowania pojazdów.

Obecnie Scania oferuje trzy serie kabin: P,G,R. W każdej serii można znaleźć kabinę wyposażoną dokładnie w to, czego kierowca potrzebuje do jazdy, wypoczynku, snu i przechowywania przedmiotów z dala od domu.

Kabiny serii P.  

Zaprojektowano je z myślą o połączeniu komfortu i oszczędności z maksymalną przestrzenią ładunkową i ładownością. Doskonale spisuje się w znakomitej większości zadań dystrybucyjnych i lekkich zadań dystrybucyjnych, a wraz z wprowadzeniem kabin Highline pojazdy serii P mogą być jeszcze szerzej wykorzystywane w transporcie regionalnym. Ponadto wszystkie kabiny Highline są wyposażone w nowy, pojemny zamykany schowek nad przednią szybą.

W ramach serii P Scania oferuje również wysuniętą do przodu kabinę z niskim wejściem (Low-entry) oraz kabinę załogową (CrewCab). Przeznaczone są głównie do pojazdów komunalnych i ratowniczych, które muszą przewieźć zarówno ludzi, jak i ładunek lub sprzęt.

Kabina Scania Low-entry jest zamocowana nisko na ramie pojazdu. W czasie tzw. Przyklęku dolny stopień wejściowy znajduje się na wysokości zaledwie 155 mm nad położeniem. Kabina może pomieścić do 4 osób i umożliwia wygodne poruszanie się wewnątrz.  

Kabina załogowa Scania (CrewCab) jest dostępną w wersji długiej i krótkiej dla, odpowiednio, 4-5 lub 6-8 osób.

Kabiny serii G.

Ta całkowicie nowa rodzina kabin zaspakaja potrzeby firm wykonujących krajowy transport długodystansowy i budowlany. Seria G wzmacnia ofertę Scania w segmencie samochodów ciężarowych plasujących się pomiędzy seriami P i R. Kabiny serii G są zamocowane na ramie wyżej niż w kabiny serii P, ale niżej niż kabiny serii R.

Kabiny serii R.

Największe kabiny Scania. Więcej przestrzeni, więcej miejsca w schowkach, większą wysokość wnętrza niż w poprzednich modelach – klasyczna kabina Topline oferuje niemal wszystko.

Inne nowości.

·        Projektowany układ ogrzewania i wentylacji zapewnia większą wydajność i bardziej skuteczny rozkład strumieni powietrza.

·        Pakiety izolacji termicznej dla kabin sypialnych użytkowanych w ekstremalnych warunkach klimatycznych (wysokie lub niskie temperatury)

  • Dodatkowe przyłącze elektryczne 60A w kabinie dla zabudowy. Przyłącze to umożliwia instalację urządzeń elektrycznych o dużym poborze prądu, zarówno w kabinie jak i na zewnątrz pojazdu.

Układy napędowe.

Wszystkie pojazdy serii P, G, R oparto na koncepcji budowy modułowej. Dzięki temu każdy model dostępny jest w wielu wariantach i konfiguracjach układu napędowego. Obecnie w serii R nie są dostępne silniki 9- litrowe. Zastąpiły je 12/13- litrowe 6- cylindrowe jednostki. Silniki V8 są dostępne wyłącznie w pojazdach serii R.

 

2007-12-02