MAN TGX

Objętość: tekst - 9,43kB; obraz - 587kB

Seria pojazdów ciężarowych MAN TGX, wyróżniona wieloma prestiżowymi nagrodami, między innymi „Truck of the Year 2008“, wyznacza nowe standardy w zakresie efektywności transportowej w ruchu dalekobieżnym. Idealnie dopasowany do ruchu dalekobieżnego: nowy ciągnik siodłowy EfficientLine.

Mistrz efektywności: Nowy TGX EfficientLine.

Maksymalne oszczędzanie energii przy minimalnych wartościach emisji CO2 i bogate wyposażenie seryjne — oto co oferuje nowy ciągnik siodłowy 4x2 z silnikami o mocy od 400 do 480 KM.
Korzyści dla użytkownika: 
W ruchu dalekobieżnym możliwe jest oszczędzanie paliwa bez zaawansowanych technicznie czynności, nawet do 3 litrów oleju napędowego na 100 kilometrów. Seria Efficient Line jest bezkompromisowo przygotowana pod kątem optymalnej aerodynamiki: osłony boczne są obowiązkowe, na pneumatyczne klaksony nie tu miejsca. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 85 km/h. System Air Pressure Management, światła do jazdy dziennej i intarder nowej generacji pozwalają oszczędzać energię. Szkolenie kierowcy stanowi część pakietu, aby w pełni wykorzystać możliwości techniki oszczędzania paliwa. Ekonomiczność dzięki dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach aerodynamice Współczynnik oporu powietrza (wartość Cw) poprawiony o 4 % i lekka budowa zmniejszają zużycie paliwa i redukują poziom hałasu w czasie jazdy o 30 % w porównaniu z poprzednikiem, pojazdem serii TGA.

Bezpieczeństwo dzięki systemowi wspomagania jazdy.

System elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESP) częściowo montowany seryjnie, tempomat adaptacyjny (ACC), system zapobiegający blokowaniu kół (ABS), system utrzymania pasa ruchu (LGS), asystent hamowania oraz system aktywnej stabilizacji przechyłów (CDC) są gwarantem wysokiego poziomu bezpieczeństwa zarówno dla kierowcy, jak i przewożonego towaru.
Systemy bezpieczeństwa 
Certyfikat EEV na podstawie technologii SCR. Dozwolony wjazd do stref ekologicznych dzięki standardowi EEV dla silników o mocy od 320 do 480 KM - również najmocniejszy pojazd ciężarowy w Europie, MAN V8 o mocy 680 KM, jest obecnie wykonany w technologii EEV. 

Kabiny XL, XLX oraz XXL w doskonałej optyce V.

Szeroki zakres swobody ruchów podczas jazdy i w czasie postoju.
Kabina XL 
Kabina XLX 
Kabina XL

KABINA XL.

Kompaktowe wymiary, komfort dużej klasy: kabina XL pokazuje swoje najważniejsze zalety zawsze w przypadku szczególnych zastosowań, na przykład podczas transportu materiałów budowlanych lub drewna, albo w połączeniu z ciągnikami siodłowymi z wywrotką lub ciągnikami do ciężkich towarów. W krajowym ruchu dalekobieżnym jest ona idealnym rozwiązaniem, gdy na przykład tylko jeden kierowca jest w drodze.

Elegancja w każdym calu.

Dynamiczny wygląd zewnętrzny przekonuje swoją pełnią siły i charakteryzuje się wieloma nowościami, od aerodynamicznych okładzin słupków A, poprzez nowe kierunkowskazy lub światła pozycyjne wykonane w technice LED, aż po gładką, czarną osłonę chłodnicy z chromu, nadającą całej kabinie niezwykłej elegancji.

Wiele praktycznych szczegółów.

Jak wszystkie kabiny TGX, nowa kabina wyposażone jest w wiele praktycznych szczegółów: nowoczesna stylistyka wnętrza z ergonomicznym miejscem pracy kierowcy, nowy bardziej intuicyjny wyświetlacz i zmodyfikowana koncepcja lusterek z dodatkowym lusterkiem przednim. Dodatkowo dostępnych jest wiele półek, wszystkie przełączniki są łatwo dostępne, a przejrzyście rozmieszczona tablica wskaźników jest zawsze w całości w polu widzenia kierowcy. Więcej spokoju: Nowa koncepcja akustyczna i korzystna aerodynamika znacznie obniżają poziom hałasu wewnątrz kabiny. Kierowca może się lepiej skoncentrować na swojej pracy.

Informacja i rozrywka.

Kabina kierowcy XL jest seryjnie wyposażona w system informacyjny z radiem RDS (Radio Data Service) i odtwarzaczem płyt CD z możliwością odtwarzania plików MP3. System oferuje wiele przydatnych funkcji, jak na przykład łatwą nawigację i zapisywanie komunikatów drogowych. Najważniejsze funkcje tego systemu mogą być obsługiwane za pomocą kierownicy wielofunkcyjnej.

KABINA XLX.

Pełna wysokość stania, pełny komfort: kabina XLX jest zaprojektowana jako kabina do ruchu dalekobieżnego dla flot samochodowych. Zachwyca niesamowitą aerodynamiką i pełnym siły, eleganckim wyglądem. Uwaga została skierowana na bezpieczeństwo poprzez lepszy zakres widoczności i zoptymalizowane lusterka zewnętrzne. Idealna na długie podróże: Specjalnie dla kabiny XLX inżynierowie MAN skonstruowali nowego rodzaju spoiler dachowy: otwór przesuwanego dachu został tak sprawnie zintegrowany w spoilerze, że świeże powietrze może przepływać przez otwarty dach, nie wpływając przy tym ujemnie na aerodynamikę kabiny.

Chrom i wysoki połysk.

Dynamiczny wygląd zewnętrzny przekonuje swoją pełnią siły i charakteryzuje się wieloma nowościami, od aerodynamicznych okładzin słupków A, poprzez nowe kierunkowskazy czy światła pozycyjne wykonane w technice LED, aż po gładką, czarną, błyszczącą osłonę chłodnicy z dodatkiem chromu.

Nowy wygląd wnętrza.

Półki rozmieszczone są w sposób ergonomiczny, elementy deski rozdzielczej zaaranżowane przejrzyście, a przełączniki i uchwyt na napoje łatwo dostępne. Zmodyfikowana koncepcja lusterek z dodatkowym lusterkiem przednim idealnie nadaje się do jazdy przy dużym natężeniu ruchu.

KABINA XXL.

Dynamiczny, elegancki wygląd i wysokiej jakości wyposażenie sprawia, że kabina XXL jest optymalnym wyborem na długie trasy. Podczas konstruowania najwięcej uwagi poświęcono uzyskaniu wspaniałej aerodynamiki - przy jednocześnie sporych wymiarach kabiny. Uwaga została skierowana również na bezpieczeństwo poprzez lepsza widoczność i zoptymalizowane lusterka zewnętrzne. Więcej spokoju: nowa koncepcja akustyczna i korzystna aerodynamika znacznie obniżają poziom hałasu wewnątrz kabiny. Przede wszystkim podczas ruchu dalekobieżnego kierowca może się znacznie lepiej skoncentrować na swojej pracy.

Dobre samopoczucie w kabinie nie jest luksusem.

Zapewnia to zmniejszenie o 25 % hałasu występującego podczas jazdy na zewnątrz jak i wewnątrz pojazdu oraz nowoczesna zmieniona stylistyka wnętrza. Półki rozmieszczone są w sposób ergonomiczny, elementy deski rozdzielczej zaaranżowane przejrzyście, a przełączniki i uchwyt na napoje łatwo dostępne. Kabina XXL określa nowe standardy: seryjnie dostępny system informacyjny z radiem RDS (Radio Data Service) i odtwarzaczem płyt CD z możliwością odtwarzania plików MP3 wraz z wieloma korzystnymi funkcjami dla zwiększenia bezpieczeństwa jazdy i efektywnej nawigacji. Najważniejsze funkcje tego systemu mogą być obsługiwane za pomocą kierownicy wielofunkcyjnej.

Jakość życia w drodze.

Podróżowanie w kabinie XXL to komfort i wysoki standard mieszkania: Ulepszony i ciszej pracujący system przewietrzania oraz obszerne wnętrze sprawia, że szczególnie podczas wielodniowej jazdy przebywanie w kabinie jest przyjemne, odprężające i wolne od stresu. Komfort w nocy zapewnia zmieniona koncepcja łóżek: wygodne materace, duże powierzchnie leżanek i dopasowane do ciała stelaże oferują duży komfort spania.

Król lwów - TGX V8.

Kabina XXL dla flagowego modelu TGX V8 posiada ładniejszy wygląd oraz wyposażenie seryjne High-Class. Charakterystyczne cechy zewnętrzne to między innymi logo V8 z przodu i po bokach, specjalna osłona tłumika oraz ekskluzywne obręcze kół z lekkiego stopu z wzornictwem w kształcie litery V. Do pakietu wyposażenia wnętrza należą luksusowe skórzane fotele z logo V8 i ozdobnym ściegiem czy aplikacje z włókna węglowego na desce rozdzielczej. Dzięki temu ta kabina to ekstraklasa kabin TGX. 


Nowy pakiet bezpieczeństwa dla MAN TGX.

Firma MAN oferuje swym Klientom jeszcze więcej bezpieczeństwa na drodze w atrakcyjnej cenie pakietu: wyposażenie bezpieczeństwa w postaci systemu utrzymania pasa ruchu (LGS, Lane Guard System) i tempomat adaptacyjny (ACC, Adaptive Cruise Control) dostępne jest w pakiecie dla TGX EfficientLine i zapewnia konsekwentnie większy poziom bezpieczeństwa w ruchu dalekobieżnym.


*Informacje i zdjęcia zaczerpnięte ze strony mantruckandbus

06-06-2012